Skup aut - jak to działa i dlaczego warto skorzystać?

Skup aut – jak to działa i dlaczego warto skorzystać?

Skup aut używanych jest współcześnie jedną z najkorzystniejszych form sprzedaży auta. Tutaj skupowane są samochody bez względu na ich stan techniczny, rocznik, markę i model czy wygląd tapicerki. Podpowiadamy, jak działają skupy samochodów używanych i dlaczego warto skorzystać z ich usług.

Skup aut używanych – najważniejsze zasady działania

Niemalże każdy skup aut i pojazdów używanych działa na podobnych zasadach. Można tutaj bowiem sprzedać swój samochód bez względu na jego stan techniczny. Profesjonalny skup odkupi każdy model samochodu, bez względu na jego rocznik czy liczbę przejechanych kilometrów.

Ważne jest jednak, że profesjonalny skup aut może również zaoferować swoim klientom wiele dodatkowych korzyści. To m.in. bezpłatny dojazd do każdego klienta, szybka wycena na posesji i transport niesprawnych samochodów własną lawetą. Bo skup samochodów może odkupić nie tylko sprawne samochody, ale również auta powypadkowe i uszkodzone. Tutaj można też sprzedać auto poleasingowe, a nawet całą flotę pojazdów w trakcie jej wymiany w firmie.

Najlepszy skup aut skupuje również samochody za gotówkę, oferując indywidualne podejście do każdej transakcji. Wystarczy tylko skontaktować się z placówką – zadzwonić pod podany numer kontaktowy lub wypełnić formularz, by dowiedzieć się, ile skup używanych aut może zapłacić za dane auto, a gotówkę można otrzymać od ręki, tuż po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

skup aut luksusowych

Skup samochodów używanych a ceny aut

Oferta skupu samochodów za gotówkę opiera się na indywidualnej wycenie każdego samochodu. Nie ma tutaj cenników, na podstawie których samochody są wyceniane. Wprost przeciwnie, skup auta odbywa się tutaj poprzez ofertę, stworzoną przez rzetelnego fachowca, dobrze rozeznanego w branży motoryzacyjnej.

Jeśli chcesz jednak sprzedać samochód do skupu musisz wiedzieć, że ostateczna oferta nie będzie zawierała pełnej wartości rynkowej samochodu osobowego czy dostawczego. Jak się bowiem okazuje skup pojazdów używanych może zapłacić od 60 do 80% wartości samochodu, co zależy od jego stanu technicznego. Jak nietrudno się domyślić, skup aut przedstawi lepszą ofertę na samochody sprawne w dobrym stanie, zaś samochody uszkodzone i powypadkowe skupowane za nieco niższe stawki, choć finalizacja transakcji pozwoli z pewnością zarobić znacznie więcej, niż w przypadku sprzedaży używanych pojazdów do auto kasacji.

Dlaczego warto sprzedać pojazd do auto skupu?

Skupy samochodów używanych prowadzą swoją działalność 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu z ich usług można skorzystać niezależnie od dnia i godziny. Proces sprzedaży został tutaj maksymalnie przyśpieszony, a formalności ograniczone do absolutnego minimum. Co więcej, skup aut za gotówkę może zaoferować również dojazd do klienta, by wycenić samochód na jego posesji, wstępną wycenę przez telefon, własny transport niesprawnych samochodów, również dostawczych czy terenowych, a także szybką wypłatę gotówki do ręki. Nic dziwnego, że dobry skup aut używanych za gotówkę będzie posiadał całe grono zadowolonych klientów, polecających jego usługi kolejnym osobom, zainteresowanym szybką i korzystną sprzedażą samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 13 =